Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Papież Franciszek zainaugurował w październiku pierwszy etap XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. W niedzielę w szczecińskiej katedrze nastąpi początek synodu na poziomie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Mszy św. w południe będzie przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga.

- Synod ma nam m.in. pomóc odświeżyć na nowo radość bycia Kościołem - mówi rektor Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie ks. dr Krzysztof Łuszczek. - To doświadczenie, że jesteśmy jedni obok drugich, bracia i siostry, wierzący w Jezusa Chrystusa, patrzący na krzyż z nadzieją, abyśmy umacniali się nawzajem w wierze i abyśmy z tych charyzmatów, które Pan Bóg pozostawił w Kościele, korzystali świadomie i jak najczęściej.

Synod obejmuje trzy fazy: lokalną, kontynentalną i powszechną, rozłożone w czasie na dwa lata do października 2023 r. Ojciec Święty zaapelował, by nie był to czas jałowych dyskusji, lecz słuchania Ducha Świętego, który poprowadzi nas tam, gdzie Bóg chce.
Synod ma nam m.in. pomóc odświeżyć na nowo radość bycia Kościołem - mówi rektor Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie ks. dr Krzysztof Łuszczek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty