Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Mat. cbsp.policja.pl
Ścigany listem gończym 76-letni Wojciech K., podejrzany o kierowanie gangiem narkotykowym, został zatrzymany w Czarnogórze i pod specjalną policyjną eskortą trafił do Polski.
Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, której członkowie mogli przemycić tony haszyszu i kokainy, wartych ponad 320 mln zł - informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

Haszysz z Maroka oraz kokaina z Ameryki Południowej trafiały najpierw do Hiszpanii, a następnie do Polski, Belgii, Wielkiej Brytanii i krajów skandynawskich. Z ustaleń śledczych wynikało, że za kierowanie zorganizowaną grupą mógł być odpowiedzialny Wojciech K. Mężczyzna był poszukiwany od sierpnia 2017 roku na podstawie między innymi Europejskiego Nakazu Aresztowania. Przez kilka miesięcy udawało mu się skutecznie ukrywać, aż do marca, kiedy to został zatrzymany w Czarnogórze w miejscowości Budva. CBŚP podkreśla, że ujęcie mężczyzny było możliwe, dzięki ścisłej współpracy z policjantami z Czarnogóry, z Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji i Europolu. W Polsce mężczyźnie grozi odpowiedzialność za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa działała od 2004 aż do 2016 roku. Jej członkowie mogli w tym czasie przemycić ponad 20 ton haszyszu oraz ok. 1,5 tony kokainy. Jednorazowo grupa przemycała od kilkuset kilogramów do ponad tony.

Policjanci CBŚP wspólnie z organami ścigania innych państw nadal prowadzą czynności w tej sprawie. Dotychczas zatrzymano 14 podejrzanych, którym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz prania pieniędzy. Zabezpieczono mienie należące do podejrzanych znajdujące się na terenie Hiszpanii i Polski m.in. pieniądze, luksusowe apartamenty, łodzie oraz samochody.
Relacja Mariusza Pieśniewskiego (IAR).
Fot. cbsp.policja.pl
Fot. cbsp.policja.pl
Fot. cbsp.policja.pl
Fot. cbsp.policja.pl

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty