Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.twitter.com/europarl_pl
Fot. www.twitter.com/europarl_pl
Niekorzystne przepisy dla polskich firm przewozowych zostały w czwartek odrzucone w komisji transportu Parlamentu Europejskiego. Projekt zakładał zaostrzenie regulacji dotyczących delegowania pracowników w transporcie międzynarodowym.
Chodzi o ustaloną płacę minimalną w kraju, w którym realizowane są przewozy, plus wszystkie dodatki. Ta sprawa była kluczowa dla Polski, która ma jedną z największych flot transportowych we Wspólnocie.

Przeciwko zaostrzeniu przepisów protestowali nasi przewoźnicy i polscy europosłowie ponad podziałami. Argumentowali, że będzie to oznaczało wzrost kosztów i biurokratycznych wymogów. Jeszcze w czwartek koordynatorzy grup politycznych zdecydują co to oznacza i jakie będzie dalsze postępowanie Parlamentu Europejskiego.

Jeśli wstrzymane zostaną w ogóle prace nad tymi przepisami, to będą obowiązywać obecne regulacje krajowe. Wprawdzie Francja, Niemcy i Austria wprowadziły płacę minimalną w transporcie międzynarodowym i stosują te przepisy, które są niekorzystne dla naszych przewoźników, ale proponowane przez Europarlament regulacje na poziomie unijnym były skrajnie niekorzystne.
Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty