Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Kolejny dzień akcji ogólnopolskiego strajku kobiet. W Szczecinie akcja był zwołana na godzinę 16.30 na rondzie Szarych Szeregów.
"To jest wojna" - to jedno z łagodniejszych haseł, jakie można usłyszeć. Nie brakuje wulgaryzmów i dużo ostrzejszych haseł na plakatach, które przynieśli ze sobą zgromadzeni. Na miejscu większość to młode osoby. Cały plac Szarych Szeregów jest zajęty, trudno oszacować ile osób jest na miejscu. Były też przemówienia m.in. posłanki Lewicy Katarzyny Kotuli, w której wypowiedziach również nie brakowało wulgaryzmów. O godzinie 17.00 protest nadal trwał.

W związku z manifestacją wokół pl. Szarych Szeregów są potężne korki. Lepiej omijać ten rejon miasta, bo nie da się przyjechać do placu ulicą Piłsudskiego. Tak samo jest niemal od pl. Kościuszki na alei Piastów.
Relacja Andrzeja Kutysa z godz. 17.

Dodaj komentarz 21 komentarzy

Skoro to jest wojna, to dlaczego wojsko nie pacyfikuje wroga?
@Stetinensis - wojskowi mają wziąć broń i zaczną strzelać do protestujących?? Jak kiedyś do górników? Nie załamuj...
Policja do Warszawy wyjechał albo się pochowali !
nie wiesz dziadu
co to jest wojna !
....Niemiecka dewastacja PL i tyle!!!!
POprostu CHOŁOTA i KRZYKACZE !
Rafi Trasku wróć ! ;)
WULGARYZM NA ŚCIANACH TO BIEDA NA CAŁEGO!!!!!
Czy prawdą jest ze rada programowa Radia Szczecin odbywała się w siedzibie PIS ?
D O Ś Ć !
MĘŻCZYZNA TEŻ MA PRAWO !!!!!!
*** *** ** TO DO PO !!!!
CHOŁOTA i krzykacze !
RAFI TRAZASKOWSKI wróć do nas. Mój nowy ruchu !
A swoja droga - alert RCB - pobierz covid stop. Super. Nie da sie protestujacych obecnie wymazac jak gornikow przed wyborami (aby nie poszli pod sejm), to rzucimy w tlumie goscia co kliknie, ze nagle ma... W tej apce kazdy wprowadza co chce. Nie od tego jest alert RCB. I za chwile te smsy bedzie wiekszosc PL gdzies!
„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
To są ludzie wykształceni przez katechetów w szkołach. Ochrzczeni, po komunii i bierzmowaniu. Generalnie: pokolenie JP2.
Mówicie "wulgaryzmy". Ale ten język jest po prostu DOSADNY i EMOCJONALNY.
No i jest to język, który "rozumi" ta władza. Bo to jej "jenzyk"
panie ARUKOWICZ ALE BIEDA !
do tego protestu powinni przyłączyć się rolnicy - w jedności siła!
Dodam jeszcze, ze po wysjciu z siedziby PRS, dla zartu ktos doda w apce z alertu, ze ma corone... Zart kiepski dla kazdego w tym budynku gdzie bylem. Ponad wszystko - Alert RCB nie sluzy do rozsylania linkow do apek! A tym bardziej apek sledzacych uzyrkownika!!! Jaki geniusz to wymyslil? Sam link jest polem do uzycia dla nieodpowiednich ludzi! Panstwo w ruinie to byla obietnica...
... Miałem sen, że któregoś razu nie damy się poszczuć na siebie, że nie damy sobą manipulować, że taki kiepski prowokator, jak stetinesis zostanie całkowicie zignorowany... może jeszcze nie tym razem ale wierzę, że nas na to stać. Jak mówi mądrość "jeśli nie wiesz jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie..."
Patrząc na zachowanie protestujących osób, przychodzi mi do głowy tytuł filmu Pana Krzysztofa Zanussiego. Wprawdzie fabuła tegoż filmu opowiada o czymś zupełnie innym, ale tytuł idealnie obrazu poglądy protesujących.
A tytuł brzmi...

"Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową"

Takie właśnie odnoszę wrażenie.
@Acatone super sen. Szkoda, ze to tylko sen. Znane osoby zarzadzaja przez kryzys. Dzis zdziwieni jak ateista w piekle? Kto s nas ma prawo powiedziec kobiecie, ze masz urodzic martwe lub zdeformowane dziecko. Serio, kk i po i pis nie pomoze. Wytra sobie usta przy wyborach. Tyle.
PIERDU PIERDU !
PISZECIE farmaZONYe !
Świat sie Powywracal do gory nogami. Chcesz zalozyc zdrowa normalna rodzine to nazwa cie dziwolagiem, bo teraz geje i lesbijki powinni zyc razem i wychowywac dzieci. Chcesz usunac szczeniaki to wsadza cie do wiezienia, ale jak chcesz usunac dziecko to jeszcze medal dostaniesz. Historia juz pokazala, jak serbowie musieli uciekac z wlasnych terenow na poczet Albanii. Mnozylo ich sie tyle co teraz emigrantow w europie zchodniej, a u Serbow panowala powszechna aborcja i demografia ich wyparla. To samo bedzie z Niemcami i europa zachodnia, to juz dzieje sie na naszych oczach.
A tak cos mnie cknelo w tym wszystkim. Gdzie jest opozycja? Ta totalna? Gdzie ten Holownia? Gdzie ten Kosiniak? Gdzie ta lewica? Gdzie ten co sie prezydentem nazywa? Gdzie ci bezpartyjni? Gdzie ten Kukiz? Gdzie?
Płakać się chce jak widzę to towarzystwo, które protestuje ale chyba nie wie w jakim celu... No i pytanie gdzie są rodzice? To się z domu wynosi...smutne
I tylko posłowie opozycji (podobno demokratycznej) pochowali się gdzieś, a może wyjechali na zasłużony urlop... Nieroby i cykory!
Zgadzam się, że protestom brakuje sprawnego przywództwa. na polityków bym nie liczył, oni dokładnie kalkulują i wiedzą, że jeśli narażą się proboszczowi, to wyborów nie wygrają. Mam wrażenie, ze w protestach, dla wielu, chodzi o coś więcej niż wyrok TK. Emocje aż buzują, warto byłoby skierować je w dobrą stronę i wyznaczyć w miarę bezpieczny szlak. A o co chodzi? O zdemoralizowaną grupę urzędników, która mieni się "władzą". I za to brawo dla protestujących, którzy świadomie lub nie zwracają, czasem uprzejmie a czasem nie, tej grupie uwagę, że są służbą. Niestety odnoszę kolejne wrażenie, że blisko nam do syndromu gotującej się żaby ... ale może to jest jeszcze moment, że "się da". Zobaczymy

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty