Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Naukowcy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pomogą przy badaniach, które wprowadzą nowe leki na polski rynek.
To dzięki współpracy z Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Agencja zajmuje się między innymi analizami terapii lekowych dla Ministerstwa Zdrowia, które mają zdecydować o tym, czy konkretny specyfik będzie refundowany.

- Zdecydowaliśmy się na współpracę z PUM-em z powodu osiągnięć naukowców - mówi prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji dr Roman Topór-Mądry.

- To wszystko pozwala nam mieć nadzieję, że zespół, który tutaj będzie działał, będzie działał sprawnie i przyczyni się do jeszcze szybszego i bardziej profesjonalnego naszego działania w zakresie technologii lekowych - dodaje dr Topór-Mądry.

Do oceny posłużą, między innymi programy lekowe - tłumaczy prof. Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

- To, że są prowadzone i od lat są prowadzone, to jest jedno. Natomiast one są prowadzone - do tej pory - w sposób nieskoordynowany. Dzięki Centrum Wsparcia Badań Klinicznych oraz posadowieniu zespołu agencji, chcemy skoordynować i zoptymalizować całą tę pracę - podkreśla prof. Machaliński.

To trzeci oddział agencji, ale pierwszy dotyczący leków.
- Będzie działał sprawnie i przyczyni się do jeszcze szybszego i bardziej profesjonalnego naszego działania w zakresie technologii lekowych - dodaje dr Topór-Mądry.
- Dzięki Centrum Wsparcia Badań Klinicznych oraz posadowieniu zespołu agencji chcemy skoordynować i zoptymalizować całą tę pracę - podkreśla prof. Machaliński.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty