Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Miska fasoli z kukurydzą - to jeden posiłek dziennie, który jedzą dzieci w najuboższych obszarach Kenii.
Aby wesprzeć uczniów z najuboższych rejonów Afryki, Papieskie Dzieła Misyjne Kurii Metropolitalnej w Szczecinie organizują zbiórkę pieniędzy na zakup żywności dla dzieci - mówi ksiądz Paweł Płaczek, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych.

- Już kolejny raz staramy się wyposażyć szkołę. W tym roku jednak przede wszystkim, z racji suszy i Covid-19, to ceny żywności w Kenii bardzo drastycznie poszły w górę. Chcemy od nowego roku szkolnego, który rozpoczyna się w nowym kwartale 2022 roku zakupić kilka ton żywności - kukurydzy, ryżu, fasoli, żeby dzieci miały zapewniony choć jeden posiłek w ciągu całego dnia - podkreśla ks. Płaczek.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup żywności dla dzieci z obszaru Kipsing w środkowej Kenii.

- Tam jest sytuacja najbardziej dramatyczna, przez suszę wyginęły całe stada zwierząt, które zapewniały żywność przede wszystkim, ale też gwarantowały mleko dla dzieci. Jak wojownicy przychodzą po żywność, to znaczy, że jest już wielki głód na tym terenie centralnej Kenii - dodaje ks. Płaczek.

Pomóc z zebraniu środków dla najmłodszych można tutaj.

- Chcemy od nowego roku szkolnego, który rozpoczyna się w nowym kwartale 2022 roku zakupić kilka ton żywności - kukurydzy, ryżu, fasoli, żeby dzieci miały zapewniony choć jeden posiłek w ciągu całego dnia - podkreśla ks. Płaczek.
- Jak wojownicy przychodzą po żywność, to znaczy, że jest już wielki głód na tym terenie centralnej Kenii - dodaje ks. Płaczek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty