Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: pl.wikiquote.org/wiki/Kazimierz_Nycz
źródło: pl.wikiquote.org/wiki/Kazimierz_Nycz
Kardynał Kazimierz Nycz przypomina, że Święta Wielkiej Nocy stanowią centrum życia chrześcijanina. Sobota jest przedostatnim dniem Wielkiego Tygodnia poprzedzającym święto Zmartwychwstania.
Wieczorem, po zmierzchu, w kościołach odprawiona zostanie msza wigilii paschalnej, tzw. liturgia światła.

Metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz podkreślił, że Święto Zmartwychwstania nadaje sens całemu życiu chrześcijanina i całemu kalendarzowi liturgicznemu. Otrzymujemy podczas niego wytłumaczenie celu przyjścia na świat Jezusa, który przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie nas zbawia.

- Wszystkie inne święta są jakby trochę wtórne do tych trzech dni, które przeżywamy - dodał.

Kardynał Kazimierz Nycz zwrócił uwagę, że bez Zmartwychwstania Chrystusa misja Kościoła i wysiłek wiary każdego z nas są puste.

- To jest ten fundament, na którym się buduje nasze życie - podkreślił.

Metropolita warszawski złożył życzenia słuchaczom Polskiego Radia, mówiąc: „bądźmy radośni i weselmy się, Alleluja, gdyż powód jest wielki”.

Wielka Sobota jest dla chrześcijan czasem wyciszenia i oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa. Tego dnia nie odprawia się mszy świętej. Wierni udają się do kościoła, by święcić pokarmy, niektórzy tradycyjnie nawiedzają Groby Pańskie. Po zachodzie słońca rozpoczyna się liturgia Wigilii Paschalnej.
Metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz podkreślił, że Święto Zmartwychwstania nadaje sens całemu życiu chrześcijanina i całemu kalendarzowi liturgicznemu. Otrzymujemy podczas niego wytłumaczenie celu przyjścia na świat Jezusa, który przez swoją m
Kardynał Kazimierz Nycz zwrócił uwagę, że bez Zmartwychwstania Chrystusa misja Kościoła i wysiłek wiary każdego z nas są puste. - To jest ten fundament, na którym się buduje nasze życie - podkreślił.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty