Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Stadion Pogoni Szczecin. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin/Archiwum]
Stadion Pogoni Szczecin. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin/Archiwum]
Zorganizowana grupa kilkuset kibiców z Warszawy - wbrew zapowiedziom - nie przyjedzie w piątek do Szczecina na mecz Pogoni z Legią. To efekt kary nałożonej na klub ze stolicy przez Komisję Ligi, czyli organ odpowiedzialny za kwestie dyscyplinarne w rozgrywkach Ekstraklasy.
Komisja Ligi ukarała Legię - w środę wieczorem - zakazem wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na trzy najbliższe mecze za odpalenie rac w trakcie spotkania z Górnikiem Zabrze.

To oznacza, że kibice nie mogą występować o bilety poprzez stowarzyszenie czy swój klub. Jeśli chcą kupić bilet na mecz, mogą to zrobić tylko indywidualnie.

Nie wiadomo jeszcze, czy władze Pogoni udostępnią kibicom ze Szczecina sektory na stadionie, na których mogliby usiąść goście. Tymczasem na piątkowy mecz sprzedano ponad 8 tysięcy biletów. Brakuje kilkuset, aby pobić rekord frekwencji tego sezonu na obiekcie przy ul. Twardowskiego.

Październikowe spotkanie z Lechem Poznań obejrzało 8680 widzów.

Kibice poznańskiego klubu również objęci byli "zakazem wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców", ale dopingowali z trybun Kolejorzowi. Do Szczecina wybrali się bowiem jako grupa turystyczna celem zwiedzenia m.in. fabryki paprykarzu. Wizyta na stadionie Pogoni była, jak zapewniali, zaledwie jednym z punktów programu krajoznawczej wycieczki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty