Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
W związku z rozpoczynającą się w środę w Warszawie konferencją bliskowschodnią Straż Graniczna przywróciła tymczasową kontrolę na przejściach granicznych Polski z sąsiadami.
Zmienione zasady będą obowiązywać do 16 lutego. Podróżni powinni w tym czasie pamiętać o posiadaniu ważnych dokumentów.

- Wszystkie osoby, które przyjeżdżają na terytorium Polski będą poddawane kontroli dokumentów i muszą przy sobie posiadać dokumenty, które uprawniają do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Kontrole przywróciliśmy w przejściu w Świecku oraz w Olszynie, ale możemy się też pojawiać w innych miejscach - zapowiedziała mjr Joanna Konieczniak, p.o. rzecznika Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.

Major Konieczniak dodaje, że do 16 lutego przekraczać granicę możemy tylko przez przejścia graniczne. Przekroczenie granicy w miejscu do tego niewyznaczonym jest wykroczeniem, za które grozi mandat w wysokości 500 zł.
- Wszystkie osoby, które przyjeżdżają na terytorium Polski będą poddawane kontroli dokumentów i muszą przy sobie posiadać dokumenty, które uprawniają do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Kontrole przywróciliśmy w przejściu w Świecku oraz w Olszynie, a

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty