Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

W drugiej połowie 2003 roku strefa płatnego parkowania istniała w Szczecinie niezgodnie z prawem - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny i oddalił wniesioną przez miasto kasację na wcześniejszy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w tej sprawie.
Uchwała z 23 czerwca 2003 roku o strefie płatnego parkowania obowiązywała od ostatniego dnia lipca do blisko końca grudnia 2003 roku. Zdaniem sądu administracyjnego bezprawnie, ponieważ została oparta o przepisy uchylone przez Trybunał Konstytucyjny.

Nieważne były wszystkie kupione w tym czasie bilety parkingowe i mandaty wystawione za ich brak. Nie oznacza to, że szczecińscy kierowcy otrzymają przekazy pieniężne ze zwrotem wydanych pieniędzy.

Piotr Landowski z Biura Promocji i Informacji Urzędu Miasta: Nie ma czegoś takiego jak obligatoryjny zwrot pieniędzy. Żadne żadanie zwrotu do nas nie wpłynęło, jeśli wpłynie to zostanie rozpatrzone.

W tym czasie na strefie płatnego parkowania miasto zarobiło 2 miliony złotych. Na rozpatrzenie przez SA czeka jeszcze jedna skarga kasacyjna złożona przez miejskich prawników. Dotyczy unieważnienia uchwały o strefie obowiązującej od stycznia 2002 do lipca 2003.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty