Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Zachodniopomorskie szkoły gotowe do rozpoczęcia opóźnionych matur, które odbędą się w poniedziałek 8 czerwca. Mimo obostrzeń sanitarnych, nauczyciele starają się przygotować maturzystów do egzaminu dojrzałości - mówili goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór".
- Staraliśmy się przygotować system, który pozwoli uczniom przygotować się do matury - tłumaczył wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć. - Wprowadzenie systemu nauki zdalnej, formalnie 25 marca, też miało zniwelować te straty uczniów. Teraz, kiedy było to możliwe, wprowadziliśmy możliwość konsultacji dla maturzystów.

I Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie uruchomiło pomoc dla maturzystów już na początku maja - mówiła Ewa Budziach, dyrektor szkoły. - Realizowaliśmy konsultacje dla maturzystów. Zatem te od 25 maja były naturalną kontynuacją tego, co rozpoczęliśmy tuż po zakończeniu zajęć. Te konsultacje były dla chętnych. Nie wszyscy czuli potrzebę.

Matury odbędą się, jednak nie będzie egzaminów ustnych. Przynajmniej dla większości maturzystów - mówił Jerzy Sołtysiak, zachodniopomorski wicekurator oświaty. - Egzaminy ustne będą tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy abiturient będzie jednocześnie po zakończeniu egzaminu maturalnego rekrutował się na uczelnię zagraniczną.

Zgodnie z wytycznymi sanepidu i MEN, w szkołach przebywać będą jedynie uczniowie, nauczyciele oraz personel medyczny. Maturzyści będą mogli korzystać wyłącznie ze swoich długopisów. Odległość między stolikami wynosić będzie minimum półtora metra. Tegoroczne matury zakończą się 29 czerwca.
- Staraliśmy się przygotować system, który pozwoli uczniom przygotować się do matury - tłumaczył wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć.
I Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie uruchomiło pomoc dla maturzystów już na początku maja - mówiła Ewa Budziach, dyrektor szkoły.
Matury odbędą się, jednak nie będzie egzaminów ustnych. Przynajmniej dla większości maturzystów - mówił Jerzy Sołtysiak, zachodniopomorski wicekurator oświaty.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty