Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Prezydent Andrzej Duda. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP/Archiwum
Prezydent Andrzej Duda. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP/Archiwum
Będzie wsparcie z funduszy unijnych w wysokości około miliarda euro dla polskich rolników - zapowiedział prezydent Andrzej Duda w środę w Człopie w województwie zachodniopomorskim.
Dodatkowe środki trafią do rolników, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z powodu pandemii koronawirusa.

"Komisja Europejska się na to zgodziła" - zapewniał ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Człopy.

- To będą pieniądze, które będą wypłacane w najbliższym czasie, jako pomoc dla polskich rolników. Zupełnie ekstra dodatkowa - zapowiedział prezydent Duda.

Prezydent przypomniał, że Polska ma otrzymać na rolnictwo - w nowej unijnej perspektywie budżetowej na lata 2012-2027 - 33 i pół miliarda euro, a więc o 3 miliardy euro więcej niż planowano.

W czwartek prezydent spotka się z mieszkańcami Stargardu.
- To będą pieniądze, które będą wypłacane w najbliższym czasie, jako pomoc dla polskich rolników. Zupełnie ekstra dodatkowa - zapowiedział prezydenty Duda.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Prezydent nie ma takich kompetencji... to premier może przyznać dodatkowe wsparcie. Prezydent popłynął już w tych obietnicach. Niech pomoże jeszcze leśnikom bo tam też ciężko...
będą pieniądze... obiecuje,,, obiecuje.... obiecuje...
a jak wygląda rzeczywistość???
JESZCZE DO TEJ PORY PiS NIE WYPŁACIŁ ODSZKODOWAŃ I ZASIŁKÓW ZA POWODZIE z 2019 ROKU !!!
przez 5 lat tylko obiecują, bo NIC tak nie wiąże, jak nadzieja
Przejrzyjcie na oczy!
Dostajecie sute obietnice i ochłapy, a ONI koszą kasę.
Brawo za bezstronność w PR Szczecin - informacje wyłącznie o urzędującym prezydencie. Jesteście żałośni. Mam nadzieję, że kiedyś poniesiecie tego konsekwencje
Nie wiedziałem, że prezydent jest jednocześnie premierem i decyduje na co i gdzie środki. Ale tak tak to jest jak się celuje w niezbyt ogarnięty elektorat. Smutne bardzo, bo to po prostu festiwal obietnic. A słuchacze już chyba wymiotują tą propagandą AD i PiS w publicznych mediach. Żal mi pracowników RS, którzy są w rozgłośni od tzw "zawsze" niezależnie kto u władzy. To co się ostatnio stało z radiową trójką pokazuje jak bardzo PiS poszedł w cenzurę i zawłaszczanie państwa.
Nie liczyłbym na miejscu rolników, że to będą znaczące pieniądze na głowę. PAD już dokładnie wie, że żeby kupić pewne grupy społeczne wystarczy jednorazowo parę setek...
Najłatwiej rozdawać nieswoje, czyli dzielić skórę na niedźwiedziu. Jeszcze UE nie przyznała tych pieniędzy i nie wiadomo, czy przyzna, bo polski rząd łamie praworządność.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty