Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Trwa modernizacja Bazy Oznakowania Nawigacyjnego na szczecińskim Gocławiu. Koszt to ponad 50 milionów złotych.
- To największy remont bazy od czasów wojny - mówi Paweł Szumny, zastępca dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie. - Baza od czasu, kiedy przejęła ją Administracja Morska, czyli po wojnie nie była poważnie modernizowana, tylko na bieżąco remontowana. Baza była bardzo mocno rozczłonkowana na dużej działce. Celem naszego projektu jest scentralizowanie bazy w jeden, duży kompleks budynków, co za sobą niesie oszczędności energii czy ogrzewania.

Oprócz modernizacji budynków, gruntownie zostanie przebudowany jeden z basenów, gdzie stacjonują jednostki Urzędu Morskiego.

- Baza Oznakowania Nawigacyjnego jest to takie specyficzne miejsce Urzędu Morskiego, gdzie przetrzymywane są znaki wodne, tu są prowadzone prace remontowe. Jednocześnie jest to miejsce postoju jednostek Urzędu Morskiego, stąd wypływają w okresie letnim boje plastikowe, a ze względu na rejon, w jakim żyjemy są stalowe, które są trwałe również, gdy pojawi się lód - tłumaczy Szumny.

Inwestycja ma zostać ukończona na początku 2022 roku. Jest ona realizowana w ramach pogłębienia toru wodnego Szczecin-Świnoujście do 12,5 metra.
- To największy remont bazy od czasów wojny - mówi Paweł Szumny, zastępca dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie.
- Jednocześnie jest to miejsce postoju jednostek Urzędu Morskiego, stąd wypływają w okresie letnim boje plastikowe, a ze względu na rejon, w jakim żyjemy są stalowe, które są trwałe również, gdy pojawi się lód - tłumaczy Szumny.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty