Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
Reklama
argum.eu

Malmö jako pierwsze miasto w Szwecji opracowało indywidualny znak dźwiękowy. Fot. Przemysław Gołyński [Radio Szczecin]
Malmö jako pierwsze miasto w Szwecji opracowało indywidualny znak dźwiękowy. Fot. Przemysław Gołyński [Radio Szczecin]
Malmö jako pierwsze miasto w Szwecji opracowało indywidualny znak dźwiękowy. Włodarze miasta twierdzą, że dżingiel pomoże w promocji miasta i wzmocnieni jego markę.
Minutowa kompozycja ma wyrażać cechy, które według autorów koncepcji charakteryzują Malmö: gościnność, twórczość, ruch i poczucie dumy. Użyte w motywie dźwięki zostały nagrane w różnych miejscach publicznych m.in. na lodowisku i na pływalni. Jego autorzy twierdzą, że wykorzystano również zarejestrowaną w bibliotece... ciszę.

- Celem jest, aby forma komunikacji była wyraźniejsza i prostsza w odbiorze. Jestem bardzo dumny z końcowego efektu i przekonany, że w przyszłości przyniesie to nam wiele korzyści - mówił w szwedzkiej telewizji, szef Wydziału Promocji Miasta Malmö, Anders Mellberg.

Motyw dźwiękowy ma być wykorzystywany m.in. na przystankach autobusowych, w parkach czy kąpieliskach oraz w produkcji multimediów. Miasto zapłaciło za dżingiel 485 tysięcy koron, czyli prawie 200 tysięcy złotych.

Wielu mieszkańców stolicy Skanii uważa, że to zbędny wydatek. Opozycja wytyka miejskim władzom rozrzutność i przypomina, że Malmö od lat otrzymuje największe dotacje od państwa, zapewniające samorządowi realizacje powierzonych zadań.
Relacja Przemysława Gołyńskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty