Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Nauczyciele nie stracili pracy w wyniku reformy w oświacie, w naszym regionie nie ma też zajęć w szkołach w systemie dwuzmianowym - mówi wicekurator Jerzy Sołtysiak.
Związek Nauczycielstwa Polskiego straszył, że nawet kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli straci pracę w wyniku zmian w oświacie, jakie przeprowadził rząd Prawa i Sprawiedliwości.

- Proszę zwrócić uwagę, że nie potwierdziły się informacje o tym, że w wyniku reformy, pracę straci 100 tysięcy nauczycieli. Dzisiaj już nikt nie podaje jakichkolwiek kwot, mówię tutaj o stornie, która krytycznie pochodziła do kwestii reformy systemu edukacji - mówi Sołtysiak.

Według informacji, jakie zebrano, w naszym regionie, nie ma lekcji w systemie dwuzmianowym. - Proszę zwrócić również uwagę na fakt, że nie potwierdziły się te informacje, które mówiły o tym, że w wyniku przyjścia tzw. podwójnego rocznika do szkół ponadpodstawowych będzie dwuzmianowość i że szkoły sobie z tym problemem nie poradzą. To zjawisko tutaj, na terenie naszego województwa nie występuje - dodaje Sołtysiak.

W tym roku od 1 września w liceach i technikach równocześnie rozpoczęli naukę absolwenci gimnazjów oraz szkół podstawowych.
- Dzisiaj już nikt nie podaje jakichkolwiek kwot, mówię tutaj o stornie, która krytycznie pochodziła do kwestii reformy systemu edukacji - mówi Sołtysiak.
- Proszę zwrócić również uwagę na fakt, że nie potwierdziły się te informacje, które mówiły o tym, że w wyniku przyjścia tzw. podwójnego rocznika do szkół ponadpodstawowych będzie dwuzmianowość i że szkoły sobie z tym problemem nie poradzą - dodaje Sołtys

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty