Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

W piątek będą znane wyniki badań wody w jeziorze Steklno, w gminie Gryfino. Fot. igryfino.pl
W piątek będą znane wyniki badań wody w jeziorze Steklno, w gminie Gryfino. Fot. igryfino.pl
W piątek będą znane wyniki badań wody w jeziorze Steklno, w gminie Gryfino.
Sanepid wprowadził tam zakaz kąpieli. - Wprowadziliśmy go w środę, gdyż na powierzchni wody pojawiły się plamy niewiadomego pochodzenia. Pobraliśmy więc próbki do badań - informuje Małgorzata Kapłan, rzeczniczka szczecińskiego sanepidu.

Sołtys Steklna, Zofia Krzak, jest zdziwiona zakazem.

- Nie wiem dlaczego, ponieważ wieś jest skanalizowana i nie widzę powodu, przez który coś niebezpiecznego miałoby znaleźć się w wodzie - mówi sołtys.

Plaża nad jeziorem w Steklnie to jedyne strzeżone kąpielisko w gminie Gryfino. W ubiegłym roku starosta gryfiński przekazał je miejscowemu stowarzyszeniu "Nasza mała ojczyzna".
- Wprowadziliśmy go w środę, gdyż na powierzchni wody pojawiły się plamy niewiadomego pochodzenia. Pobraliśmy więc próbki do badań - informuje Małgorzata Kapłan, rzeczniczka szczecińskiego sanepidu.
- Nie wiem dlaczego, ponieważ wieś jest skanalizowana i nie widzę powodu, przez który coś niebezpiecznego znalazłoby się w wodzie - mówi sołtys Steklna, Zofia Krzak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty