Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Prawie 50 śmiałków próbowało w sobotę w Kołobrzegu przejechać rowerem 21-metrowy odcinek drogi. Udało się jednak nielicznym.
Wszystko dlatego, że trasa wiodła po desce o szerokości 32 centymetrów ułożonej na dętkach pływających na wodzie.

Takie niecodzienne zawody w kołobrzeskim porcie jachtowym zostały zorganizowane już po raz 20. Uczestnicy podkreślają, że choć zadanie jest trudne, to dla nich liczy się świetna zabawa.

- Energia, ludzie i uśmiechy. Każdemu się podoba, pomimo że wpadamy do tej wody. Czy wygramy, czy nie wygramy, to i tak lądujemy w wodzie i z tego jest największa zabawa. Nie jest łatwo utrzymać się na desce, bo wszystko się rusza - mówili uczestnicy.

Pełen dystans aż pięciokrotnie pokonało dwóch zawodników: Krzysztof Rybak i Damian Borowski. Po czterech dogrywkach organizatorzy postanowili więc przyznać ex aequo dwa pierwsze miejsca. Co ciekawe, obaj zwycięzcy mieli różne recepty na sukces.

- W moim przypadku, chyba trzeba to robić wolniej. Równowaga. Wydaje mi się, że jak jest większy pęd, to trudniej wywrócić się na boki, a balans jakoś wypracowałem - mówili zwycięzcy.

Zawody zorganizowała Liga Morska i Rzeczna. Kolejna okazja do jazdy rowerem po desce na wodzie dopiero za rok.
Uczestnicy podkreślają, że choć zadanie jest trudne, to dla nich liczy się świetna zabawa.
Obaj zwycięzcy mieli różne recepty na sukces.
Prawie 50 śmiałków próbowało w sobotę w Kołobrzegu przejechać rowerem 21-metrowy odcinek drogi. Udało się jednak nielicznym. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Prawie 50 śmiałków próbowało w sobotę w Kołobrzegu przejechać rowerem 21-metrowy odcinek drogi. Udało się jednak nielicznym. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty