Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Tunel w Świnoujściu powinien nosić imię Stanisława Możejki - to pomysł Piotra Słomskiego z Kukiz’15 Koalicji Polskiej. Mówił o tym w "Kawiarence Politycznej" Radia Szczecin.
To Stanisław Możejko był pomysłodawcom budowy tej przeprawy - mówił Słomski. - W związku z tym wydaję mi się, a nawet jestem o tym święcie przekonany, że o tej postaci powinniśmy tutaj wspomnieć i być może byłoby pewną sprawiedliwością dla tej postaci, legendy Solidarności, żeby ten tunel był może kiedyś nazwany jego imieniem.

Taką decyzję może podjąć rada miasta Świnoujście.

Joanna Agatowska, przewodnicząca SLD Lewica Razem w świnoujskiej radzie miasta mówiła, że z nadaniem imienia można poczekać. Teraz ważne, by inwestycja została zakończona.

- Przedwczesne są licytacje, czyim imieniem powinno to być nazwane i kto ma podejmować inicjatywy w tym zakresie. Bardzo bym chciała, żeby to był tunel zgody dla nas wszystkich, żeby wszyscy, którzy współdziałali w tym zakresie, wznieśli się ponad polityczne podziały - stwierdziła Agatowska.

Budowa tunelu to wspólny sukces rządu i samorządu Świnoujścia - dodawał Leszek Dobrzyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - To jest dobry przykład, kiedy samorząd współdziała z rządzącymi, nawet jeśli politycznie nie musi im być po drodze, to efekty tego są znakomite.

Grzegorz Napieralski, poseł Koalicji Obywatelskiej zwracał uwagę także na wkład władz województwa i marszałka. - To jest współpraca samorządu, samorządu województwa, szczególnie prezydenta miasta Janusza Żmurkiewicza i rząd. Zgadzam się z panem posłem Dobrzyńskim, że rząd, który podjął decyzję i przekazał gros pieniędzy, żeby ta inwestycja powstała. Także Marszałek i prezydent Świnoujścia - wymieniał Napieralski.

Stanisław Możejko był antykomunistycznym działaczem "Solidarności". W czasach PRL pozywał Służbę Bezpieczeństwa za bezprawne przeszukania i część z procesów wygrał. Był prezydentem Świnoujścia w latach 1998-2000 oraz dwukrotnie radnym miejskim. W 2006 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zmarł w wieku 63 lat.
To Stanisław Możejko był pomysłodawcom budowy tej przeprawy - mówił Słomski.
Joanna Agatowska, przewodnicząca SLD Lewica Razem w świnoujskiej radzie miasta mówiła, że z nadaniem imienia można poczekać. Teraz ważne, by inwestycja została zakończona.
Budowa tunelu to wspólny sukces rządu i samorządu Świnoujścia - dodawał Leszek Dobrzyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Grzegorz Napieralski, poseł Koalicji Obywatelskiej zwracał uwagę także na wkład władz województwa i marszałka.

Dodaj komentarz 8 komentarzy

Bawią mnie te komunistyczne rozmowy samej lewicy
A Możejko? W skali od -10 do 10 raczej 0, kolejny wolnościowiec solidarności który popiera PiS ale startuje z PO...
Nigdy was nie zrozumiem POPiSowe kartonowe dzieci, nie ma żadnych różnic które by was dzieliły, za to widać wszystko to co was łączy..... Śmierć Polski
Polityczni spadkobiercy komuny zawsze będą mówić wspólnym językiem i nigdy nie poprą działaczy antykomunistycznych, nawet mówiąc o wznoszeniu ponad polityczne podziały.
Swoją drogą, chwalić marszałka z partii, która gdy doszła do władzy wstrzymała działania prowadzące do budowy tunelu, rozpoczęte przez PiS, to trzeba mieć tupet.
A właśnie nie powinno to być żadne nazwisko i nie będzie kłopotów bo już się boję kogo może wymyślić Jojo jako patrona tunelu !
Tunel w Świnoujściu jest budowany przez SAMORZĄD, a dokładnie miasto Świnoujście. 85% kwoty to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, reszta to wkład własny miasta. Więc jakim prawem dziękuję się rządowi oraz Marszałkowi...
@OUV3RW3RK - największym wkładem przedstawicieli PiSowskiej władzy w tę inwestycję jest to, że się trzymają od niej z daleka...
Zważ, że przyświeca im hasło: co by tu jeszcze spieprzyć.
Te 70 milionów, co Sasin bezdurno wydał na wybory, które się nie odbyły można było np. przeznaczyć na dofinansowanie tej inwestycji lub wsparcie stoczni Gryfia. A poszło w pis....
nie. Polska powinna uruchomić wszelkie narzędzia, aby egzekwować od tych krajów, które historycznie ponoszą odpowiedzialność faktyczną za wojnę, zwrot kosztów i usuwania tego, co dzisiaj stanowi zagrożenie dla naszego życia !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ?????? CZY NIET ?
@Kowalski - to czemu żaden PiSowiec nawet nie zająknie się w sprawie zadośćuczynienia od Ruskich???
No czemu??? OD LAT O TO PYTAM.
Widać nie gryzie się ręki, która karmi.... czyż nie?
Nazwijcie ten tunel "TALL BOY" a nie znowu jakimś aparatczykiem czy nie aparatczykiem! Bez nazwisk i tego uwikłania w PRL czy neo-PRL

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty