Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Ustawienie znaku zakazu wjazdu pojazdów o masie powyżej 10 ton przyczyną poniedziałkowego protestu rolników.
Chodzi o drogę powiatową - łączącą miejscowości Drzenin, Sobieradz i Chwarstnica - w gminie Gryfino.

Zdaniem rolników tych wsi, decyzja w tej sprawie, to działanie na szkodę wszystkich, którzy prowadzą działalność gospodarczą na tym terenie.

- Od kilku dni jest problem z odbiorem mleka. Przez kilka dni nie można było dostarczyć paliwa rolniczego. Nie można teraz dowieźć nawozów i tych przykładów jest kilkadziesiąt. - Ja jestem też dostawcą mleka, jeden kierowca powiedział, że nie będzie przyjeżdżał, bo się boi, że straci prawo jazdy. A ja z mleka żyję, to moja wypłata - mówili rolnicy.

W ramach protestu - przeciw decyzji Starostwa Powiatowego w Gryfinie - rolnicy częściowo blokowali w poniedziałek ciągnikami drogi naszego regionu. Spotkali się także ze Starostą Gryfińskim Wojciechem Konarskim, który obiecał przeprowadzić konsultacje społeczne w tej sprawie.

- Państwo przyjechaliście, złożyliście konkretny wniosek, mogliście to zrobić całkowicie w inny sposób nie marnując swojego czasu. Na pewno ustawienie tego znaku zostanie jeszcze raz rozpatrzone, ponieważ wyraziliście państwo swój sprzeciw. Trzeba jeszcze raz przeprowadzić konsultacje, potraktować państwa wniosek, jako wniosek o zmianę organizacji ruchu. I tyle - mówił Konarski.

Rozstrzygnięcie w tej sprawie ma zapaść najpóźniej w ciągu najbliższych dwóch tygodni.
Relacja Adama Wosika [Radio Szczecin]
- Trzeba jeszcze raz przeprowadzić konsultacje, potraktować państwa wniosek, jako wniosek o zmianę organizacji ruchu. I tyle - mówił Konarski.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty