Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Uchwała krajobrazowa w Świnoujściu zawieszona na czas kampanii? W całym mieście roi się od plakatów wyborczych poszczególnych komitetów. Tak intensywnej kampanii w mieście jeszcze nie było.
Wjeżdżając do Świnoujścia, nie sposób nie zauważyć, kto i z jakiego komitetu startuje. To zauważyła między innymi, goszcząca kilka dni temu w Świnoujściu minister edukacji - Barbara Nowacka: - Przejeżdżałam przez Zachodnie Pomorze i przez Świnoujście, i widzę, że ta kampania u państwa jest bardzo intensywna... -

Plakaty wyborcze znajdują się już nie tylko na wyznaczonych do tego miejscach, ale dosłownie wszędzie, gdzie tylko można je przytwierdzić, od ulicznych lamp, przez elewację budynków ogrodzenia czy uliczne barierki.

Być może kampania mobilizuje, ale niektórych mieszkańców także irytuje: - Za dużo. 5 lat temu tak nie było... - Teraz jest zdecydowanie za dużo. - Przesadzili, za dużo, zdecydowanie mi się to nie podoba. W ogóle mnie to nie interesuje. Nie takie kolory i nie taka ilość. - Powiem szczerze, wcale nie musi być to za każdym razem wielka reklama, która zasłania i burzy piękno miasta.

Pojawia się także pytanie o uchwałę krajobrazową, która w Świnoujściu obowiązuje od 2020 roku, a od 2021 jest restrykcyjnie przestrzegana i każdy, kto plakat, czy baner przytwierdzi, musi się liczyć z karą.

Teraz miasto do uchwały się nie odnosi. W domyśle można przypuszczać, że czas kampanii, to także chwilowe jej wygaszenie, przynajmniej dla banerów wyborczych. Pozytyw w tej całej sprawie jest taki, że znikną po wyborach. A przynajmniej powinny...
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty