Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Dominikanin ojciec Marcin Mogielski, który przed rokiem ujawnił aferę pedofilską w szczecińskim Kościele, odszedł czasowo z zakonu.
W czasie trwania rocznego urlopu o jaki poprosił o. Mogielski nie będzie mógł sprawować posługi kapłańskiej, jest zwolniony z obowiązków zakonnych i mieszka poza klasztorem. Dominikanin ujawnił wstrząsające zeznania podopiecznych Ogniska św. Brata Alberta w Szczecinie, którzy mieli być molestowani przez byłego dyrektora ośrodka ks. Andrzeja.

Sprawa wywołała konflikt w Kościele. Ojciec Mogielski spotkał się z krytyką części hierarchów. Dominikanin ojciec Cezary Jenta zapewnia, że decyzja Mogielskiego o czasowym odejściu z zakonu nie ma związku z problemami, jakie go spotkały po ujawnieniu afery.
Wypowiedź ojca Cezarego Jenty.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty