Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Podpisanie porozumienia kończy trwający od lipca protest mundurowych. Obie strony nazwały porozumienie "krokiem milowym" we wzajemnych relacjach. źródło: https://mswia.gov.pl
Podpisanie porozumienia kończy trwający od lipca protest mundurowych. Obie strony nazwały porozumienie "krokiem milowym" we wzajemnych relacjach. źródło: https://mswia.gov.pl
Podwyżka płacy o 655 złotych brutto od 1 stycznia 2019 roku, kolejna o 500 złotych od 1 stycznia 2020 roku i...
...prawo do emerytury po 25 latach służby, bez wymogu osiągnięcia 55 roku życia. Od 1 lipca 2019 roku nadgodziny płatne w wysokości 100 procent stawki godzinowej za nadgodziny - to niektóre punkty porozumienia, jakie podpisali w czwartek przedstawiciele służb mundurowych ze MSWiA.

Związkowcy wezmą też udział w opracowaniu projektu programu wieloletniego rozwoju służb mundurowych w latach 2021-2014 "w zakresie określania wielkości wydatków na poszczególne przedsięwzięcia, ze szczególnym uwzględnieniem wysokości uposażeń" - napisano w dokumencie.

Podpisanie porozumienia kończy trwający od lipca protest mundurowych. Obie strony nazwały porozumienie "krokiem milowym" we wzajemnych relacjach.

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski poinformował, że porozumienie jest na tyle satysfakcjonujące, że związkowcy kończą akcję protestacyjną. - Wracamy do służby - dodał Rafał Jankowski.

Szef MSWiA Joachim Brudziński podziękował - jak mówił - "stronie społecznej za bardzo dobry dialog i za efekt finalny - podpisanie porozumienia".

- Nie byłoby tego porozumienia, tych możliwości, które otwierają nowy rozdział w policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej, gdyby nie życzliwość i gotowość do współpracy ze strony premiera Mateusza Morawieckiego i minister finansów Teresy Czerwińskiej - dodał minister Joachim Brudziński.

Relacja Karola Surówki (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty