Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / arembowski (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / arembowski (CC0 domena publiczna)
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński ocenił w TVP Info, że podczas środowych protestów przeciwników orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej policja nie działała brutalnie, a stanowczo.
Jak stwierdził w programie "Gość Wiadomości", obecni na manifestacjach funkcjonariusze pilnują przestrzegania prawa, legitymując uczestników i wypisując mandaty za łamanie obowiązujących obostrzeń epidemicznych.

Minister mówił również, że policjanci reagowali zdecydowanie na przemoc wobec nich samych oraz uczestników protestu. Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński podkreślił, że w demokratycznym państwie policja ma obowiązek egzekwowania prawa, ponieważ brak reakcji byłby przejawem upadku państwa i anarchii.

Minister podkreślił również, że większość uczestników nielegalnych - z powodu obostrzeń - zgromadzeń popełnia wykroczenia i musi liczyć się z konsekwencjami. "Jeżeli ktoś uniemożliwia wykonywanie funkcjonariuszom czynności wynikających z przepisów prawa, działa w sposób nieodpowiedzialny i to też spotyka się z pewną reakcją" - powiedział szef MSWiA.

Minister Mariusz Kamiński mówił również, że nieistotne są poglądy manifestujących, a w obecnej sytuacji najważniejsza dla państwa jest walka z pandemią koronawirusa.

Przypomniał też o obowiązku zachowywania społecznej dyscypliny, związanej między innymi z utrzymywaniem bezpiecznego dystansu w miejscach publicznych. Jak dodał, walka z koronawirusem leży także w obowiązkach policji, która musi reagować zdecydowanie.
Kamiński podkreślił, że w demokratycznym państwie policja ma obowiązek egzekwowania prawa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty