Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Młode Wilki nakręcono w 1994 roku. Kolejna część powstała dwa lata później - jako Młode Wilki 1/2. Foto z filmu Młode Wilki
Młode Wilki nakręcono w 1994 roku. Kolejna część powstała dwa lata później - jako Młode Wilki 1/2. Foto z filmu Młode Wilki
Film "Młode wilki 3" miał być kręcony na początku tego miesiąca w regionie, głównie w Szczecinie, ale też np. w Świnoujściu.
Bogusław Job, producent filmu, przesłał nam komentarz w tej sprawie. W oświadczeniu czytamy:

"Jako producent filmu "Młode wilki 3" pragnę poinformować, że start zdjęć do naszej produkcji, pierwotnie planowany na początek sierpnia, ulega przesunięciu. Produkcja filmu została tymczasowo wstrzymana i będzie zawieszona do momentu wyjaśnienia kwestii praw autorskich do scenariusza. W tej chwili prawa do niego rości sobie jeszcze jeden podmiot (poza Jarosławem Żamojdą, autor scenariusza i reżyser filmu - dop. red.)."

Bogusław Job nie ujawnił o jaki podmiot chodzi. Zdjęcia miały ruszyć w lipcu, jednak jak poinformowali pomysłodawcy, zostały przesunięte na sierpień z powodu trudności w zakwaterowaniu ekipy filmowej z powodu regat.

Pierwsze zgrzyty pojawiły się już po tym, jak zapadła decyzja o realizowaniu trzeciej części filmu i okazało się, że nie wystąpi w nim główny bohater - Jarosław Jakimowicz grający "Cichego". Wtedy z udziału zrezygnował też Piotr Szwedes czyli "Prymus' i Zbigniew Suszyński - "Skorpion'. Aktorzy podali niedawno, że chcą stworzyć swoją wersję Młodych Wilków.

"Młode wilki" nakręcono w 1994 roku. Kolejna część powstała dwa lata później - jako "Młode wilki 1/2".
Relacja Anny Łukaszek

5 komentarzy

I po Wikach ;-(
Jak można szumnie ogłaszać kręcenie filmu bez uprzedniego uregulowania spraw autorskich scenariusza - niekoniecznie świadczy to dobrze o profesjonalizmie twórców...
Regaty już były, więc w filmie ich nie zobaczymy. Ciekawe, czy film w ogóle powstanie. Moim zdaniem, jeśli nie zaczną kręcić w ciągu miesiąca, to film nie powstanie.
Ale już chyba wiadomo o jaki podmiot chodzi, zapewne ten który buntuje wszystkich przeciwko powstaniu tego filmu(niech rezygnują, nie będą mieli popularności ani kasy) i tak mu się to nie uda. Przecież to reżyser wybiera aktorów. Mnie tylko zastanawia głupota Pana Szwedesa, przecież on też nie wystąpił w Młoddych Wilkach 1/2, bo scenariusz mówił, że oni go wtedy jeszcze nie znali, poznali go w jedynce, więc występ w 1/2 byłby abstrakcją. Czy w związku z tym, Pan Jakimowicz zrezygnował z Młodych WIlków 1/2 na rzecz solidarności z kolegą-NIE!!! Więc nie rozumiem głupoty Szwedesa, ale sam za nią zapłaci. Skoro Pan Jakimowicz taki kolega to dlaczego nie trąbi, że jego kolega z planu(z wiadomych względów-o których sam idealnie wie) czyli KOBRA nie został wzięty. Poza tym za obrażanie reżyser nas sprzedał" Pan Job i Żamojda powinni wytoczyć proces Panu Jakimowiczowi.
Pan Bogusław Jon ma coraz ciekawszą reputację w środowisku filmowym..... Nagle okazuje się, że są jakieś problemy z prawami do scenariusza a to ciekawa informacja.... A może po prostu Pan Producent nie potrafi zebrać pieniędzy na ten film??? Zwłaszcza, że ciągle nie popłacił ludziom za poprzedni film, który ma we wrześniu wejść na ekrany kin.....

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty