Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Służba zdrowia jest na skraju zapaści - oceniał we wtorek w "Rozmowach pod krawatem" senator PO Tomasz Grodzki.
Były dyrektor szpitala w Zdunowie, z którego odszedł po tym jak marszałek województwa, partyjny kolega, zarzucił mu złe zarządzanie i zadłużenie placówki - obecny "minister zdrowia" w "gabinecie cieni" PO - bronił polityki zdrowotnej rządów PO-PSL.

Jego zdaniem, teraz jest gorzej, niż gdy ministrem był Bartosz Arłukowicz czy Ewa Kopacz. Ale Grodzki przyznał też, że w jego ocenie niewydolnego systemu nie udało się wtedy zreformować.

- Walczę od lat, i to panu przyznam, z takim absurdem, że jak chcę przekazać chorego z pulmonologii na torakochirurgię ze szpitala w Koszalinie, gdzie jest pan, do Szczecina, to mogę to zrobić natychmiast. I pulmonologia dostanie pieniądze i torakochirurgia. Jeżeli chcę przekazać z pulmonologii w Zdunowie na torakochirurgię w Zdunowie to, żeby oba oddziały otrzymały środki, musi być dwutygodniowa przerwa. Walczę z tym od lat - powiedział Grodzki.

Senator PO ze Szczecina zapewnił, że pokaże swój program naprawy służby zdrowia na przyszłoroczne, jesienne wybory parlamentarne.
Zdaniem prof. Grodzkiego, teraz jest gorzej, niż gdy ministrem był Bartosz Arłukowicz czy Ewa Kopacz. Ale Grodzki przyznał też, że w jego ocenie niewydolnego systemu nie udało się wtedy zreformować.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty