Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Spłonął dach kawiarni i pierogarni w Siadle Dolnym. Do pożaru budynku mieszkalnego, w którym prowadzona jest też działalność gospodarcza, doszło w sobotę późnym wieczorem.
Ogień gasiło kilka zastępów straży pożarnej. Nie są jeszcze znane przyczyny pożaru. Najprawdopodobniej ogień pojawił się przez nieszczelność komina.

- Od rana mieszkańcy i przyjaciele pomagają w zabezpieczeniu budynku, utworzono też zbiórkę mającą pomóc w odbudowie - mówiła sołtys Siadła Dolnego Monika Pełka-Ważny. - Pomagają posprzątać to, co tam zostało. Stworzyliśmy jako mieszkańcy i sąsiedzi zrzutkę, żeby wesprzeć i pomóc im, w jak najszybszym zabezpieczeniu budynku. Przede wszystkim trzeba zabezpieczyć dach, bo ucierpiał najbardziej. Jaka jest sytuacja całego budynku i na ile ucierpiał, to dowiemy się nieco później.

- Przyszła informacja, że stała się tragedia i trzeba pomóc naszej koleżance. Na szczęście nikomu nic się nie stało, bo w odpowiedniej godzinie wszyscy zareagowali. Czeka nas teraz porządkowanie i przywracanie tego do życia - tłumaczył przyjaciel rodziny, której majątek ucierpiał w pożarze.

- Nikomu nic się nie stało, ale budynek nie był ubezpieczony, a straty są ogromne - mówiła mieszkanka domu Emilia Szkudlar. - Dom było nowo wyremontowany, właściwie w zeszłym roku skończyliśmy remonty i wszystko spłonęło. Są tu dwa mieszkania i dwie rodziny do uratowania. Bardzo prosimy wszystkich o pomoc.

Siadło Dolne to popularna miejscowość rekreacyjna położona nad Odrą, kilkanaście kilometrów od centrum Szczecina.
- Od rana mieszkańcy i przyjaciele pomagają w zabezpieczeniu budynku, utworzono też zbiórkę mającą pomóc w odbudowie - mówi sołtys Siadła Dolnego Monika Pełka-Ważny.
- Czeka nas teraz porządkowanie i przywracanie tego do życia - tłumaczył przyjaciel rodziny, której majątek ucierpiał w pożarze.
- Nikomu nic się nie stało, ale budynek nie był ubezpieczony, a straty są ogromne - mówi mieszkanka domu Emilia Szkudlar.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty