Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Wiceminister infrastruktury, Marek Gróbarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Wiceminister infrastruktury, Marek Gróbarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk w "Rozmowach pod Krawatem" powiedział, że chociaż - "sprawa nie jest prosta" - program "Batory" wciąż się rozwija.
Były szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej podkreślił, że trwają negocjacje z armatorami, którzy mają składać zamówienia na statki.

- Cały program stoczniowy obecnie przechodzi dużą rozbudowę. Jest na ukończeniu właśnie finansowania poprzez połączenie budżetu państwa z armatorami tak, aby dostarczyć zlecenia do stoczni, żeby one nie upadły. To jest najistotniejsze - powiedział Gróbarczyk.

Marek Gróbarczyk nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy w Szczecinie będą budowane promy. Jak przyznał, wcześniej był w tej sprawie zbyt dużym optymistą. Z informacji Radia Szczecin wynika, że przedstawiciele PŻM-u w sprawie budowy promów odbyli spotkanie w Gdańsku.

Program "Batory" oficjalnie rozpoczął się w połowie 2017 roku, kiedy premier Mateusz Morawiecki symbolicznie wbił stępkę pod budowę nowego promu w Szczecinie.
Były szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej podkreślił, że trwają negocjacje z armatorami, którzy mają składać zamówienia na statki.

Dodaj komentarz 10 komentarzy

Prom, ten od słynnej stępki, miał być przekazany PŻB w 2019 roku, a od 2020 miał pływać na trasie Świnoujście-Ystad, czy jest już znana nowa data oddania do użytku?
Kłamać w "żywe" oczy to chyba tylko PIS oraz jej media propagandowe potrafią
pamiętacie? Maciarewicz obiecywał budowę okrętów podwodnych. Wespół z Thyssen-Krupp!
ehhh.... w tym PiSie to już człowiek nie wie czego mają więcej kabareciarzy czy normalnych świrów.....
@Stetinensis - co ty pitolisz? Jaka data? Jakie oddanie do użytku???
Do użytku to toto przyjmie Huta Stalowa Wola.
Jako złom na przetop
ciekawe dlaczego RS uparło sie kompromitować cyklicznie Gróbarczyka. Byłoby najlepiej dla niego, gdyby udało się zatrzec o nim wszelkie wspomnienia:)
Ważne aby zrozumieć dlaczego i kto doprowadził do upadku SSN a potem kibicować aby ten potencjał odbudować-a promy też będą powstawać. Od tego narzekania na PiS to p. Nitras promów nie wybuduje-no chyba że w Rostocku, czy oto chodzi???
Śmieszny gościu stępka już wam zgniła a wy dalej budujecie !
@eric - my tu właśnie stanowimy GRÓBarczykOWY Klub Kibica "STĘPKA 4EVER!"
Stoczniowe reminiscencje.
Tusk ... zatopił i omamił ... katarskim inwestorem.
Nitras ... wbił gwóźdź do trumny.
Gróbarczyk ... popłynął Batorym.
Program nie jest zagrożony, ale jak Redmerski twierdził inaczej to już go nie ma w PŻB, jest na jego miejsce żona polityka PiS która sprawdza teczki pracowników (wg relacji pracowników PŻB). Komunistyczna partia to i komunistyczne metody.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty