Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
- Lada moment zamykamy sprawę finansowania i rozpoczynamy budowę promów - mówił podczas konferencji prasowej sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury Marek Gróbarczyk.
Chodzi o promy dla Polskiej Żeglugi Morskiej i Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, których budowa miała rozpocząć się w Szczecinie cztery lata temu. Jak zaznaczył wiceminister Gróbarczyk nie ma mowy, aby zaniechać te inwestycje. Odbudować przemysł stoczniowy jest jednak nie zwykle trudno po Platformie Obywatelskiej i PSL - mówił wiceminister Marek Gróbarczyk.

- Krok po kroku odbudowujemy to. Budowa nowego doku, największego w tej części Europy, która za chwilę się rozpocznie. W zasadzie wszystko jest dopięte. Program budowy promów musi być kontynuowany, bo tej wola naszych armatorów - dodaje Gróbarczyk.

Przypomnijmy, że Stocznia Szczecińska wyprodukowała ostatni duży statek w 2009 roku i decyzją polityczną zakończyła działalność.
W zasadzie wszystko jest dopięte. Program budowy promów musi być kontynuowany, bo tej wola naszych armatorów - dodaje Gróbarczyk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty