Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Lokalizacja lunaparku w Pobierowie, źródło: geoportal360.pl
Lokalizacja lunaparku w Pobierowie, źródło: geoportal360.pl
Nielegalne wesołe miasteczko powstaje w Pobierowie, mieszkańcy i hotelarze protestują, służby są bezradne.
Sezonowy lunapark powstaje na dużej, niezagospodarowanej działce, a nasza okolica to głównie domy jednorodzinne i niewielkie pensjonaty, boimy się przede wszystkim hałasu - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" jeden z protestujących, pan Krzysztof. - Znamy ten lunapark, bo w poprzednich latach był ulokowany w zupełnie innej części miejscowości. To są niezwykle uciążliwe dźwięki, od kolejki górskiej przez różnego rodzaju sprzęty.

To teren prywatny, został wydzierżawiony pod lunapark, plan zagospodarowania nie przewiduje w tym miejscu tego typu inwestycji - mówił komendant Straży Gminnej w Rewalu Paweł Ługowski. - Takiego pozwolenia nie uzyskał pan, który próbuje stawiać tam wesołe miasteczko. To jest samowola budowlana.

Inwestycja będzie w najbliższych dniach skontrolowana - zapowiedział Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Janusz Zaryczański. - Procedura jest dość jasna. Wydaje się postanowienie o wstrzymaniu robót.

Inwestor ma jednak 30 dni na ustosunkowanie się od decyzji powiatowego inspektora, potem może podjąć decyzję o legalizacji, co wydłuży procedury o kolejne tygodnie. W praktyce oznacza to, że inwestycja będzie przez sezon działać nielegalnie.
Sezonowy lunapark powstaje na dużej, niezagospodarowanej działce, a nasza okolica to głównie domy jednorodzinne i niewielkie pensjonaty, boimy się przede wszystkim hałasu - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" jeden z protestujących, pan Krzysztof.
To teren prywatny, został wydzierżawiony pod lunapark, plan zagospodarowania nie przewiduje w tym miejscu tego typu inwestycji - mówił komendant Straży Gminnej w Rewalu Paweł Ługowski.
Inwestycja będzie w najbliższych dniach skontrolowana - zapowiedział Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Janusz Zaryczański.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty