Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
https://moremadam.pl/
reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Mat. Radio Szczecin
Mat. Radio Szczecin
Oszczerstwa i szkalowanie, bo tylko pobrał pensję parlamentarzysty i wszystko jest zgodne z prawem - tak poseł Koalicji Polskiej, Nowoczesnego Centrum Radosław Lubczyk komentował doniesienia o tym, że chociaż prowadzi praktykę dentystyczną i działalność biznesową, to z publicznej kasy dostał prawie 800 tysięcy złotych.
Jak informuje portal money.pl, Lubczyk jest posłem niezawodowym, ale spełnił warunki do utrzymania uposażenia. Chociaż przez 7 lat przychód z jego praktyki lekarskiej wyniósł ponad 5 milionów złotych, to wykazał dochód niespełna 10 tys. zł rocznie. Jak ustaliła z kolei wirtualna Polska parlamentarzysta miał to zrobić z uwagi na swoją trudną sytuację majątkową. Sam Lubczyk nie ma sobie nic do zarzucenia.

- Funkcjonuje tak od 8 lat w Sejmie, więc Władysław Kosiniak-Kamysz tę sytuację zna co najmniej od 4 lat. Jest zgoda prezydium Sejmu, więc ja nie bardzo rozumiem. Badało mnie CBA, jest zgoda prezydium Sejmu, wszystko jest zgodne z prawem, więc nie wiem w czym jest problem - mówi Radosław Lubczyk.

Według portalu money.pl, poseł jest także beneficjentem spółki kapitałowej Lubczyk Dent, z zyskiem w ubiegłym roku ponad pół miliona złotych. Do tej firmy formalnie należy też leasingowany samochód Ferrari. Poseł Lubczyk tłumaczy, że on prywatnie jest tylko właścicielem kilkunastoletniego motocykla marki BMW.
Sam Lubczyk nie ma sobie nic do zarzucenia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty