Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. SCK
Fot. SCK
Fot. SCK
Fot. SCK
Modernizowany już od ponad dwóch lat, amfiteatr w Stargardzie ma swój logotyp. Nowy znak graficzny oficjalnie pokazało Stargardzkie Centrum Kultury.
Obiekt, którego gruntowną przebudowę finansowaną w całości z miejskiego budżetu oszacowano na blisko 30 mln zł, będzie miał również swoją stronę internetową i profil w social mediach.

Aktywna obecność w Sieci ma zapewnić promocję samego amfiteatru, jak i wydarzeń organizowanych na jego scenie. Joanna Tomczak, dyrektor SCK przyznaje, że przykuwający uwagę logotyp jest niezbędny.

- Oczywiście, ten odrębny byt zaistnieje w przestrzeni medialnej. W Stargardzkim Centrum Kultury pracuje grafik - Piotr Hoffman, to osoba, która ukończyła Akademię Sztuki w Szczecinie z wieloma wyróżnieniami i my bardzo się cieszymy, że mamy tak wspaniałego młodego człowieka na pokładzie. W momencie, w którym rozmawialiśmy o tym, aby stworzyć taki logotyp nie mieliśmy absolutnie żadnych wątpliwości, że logo będzie świetne - podkreśla Tomczak.

Twórca logotypu wykorzystał cechy obiektu, które okażą się charakterystyczne po jego przebudowie.

- Postawił na to, aby nawiązać do konstrukcji dachu, na jego elementy drewniane. Podsumowując, jaki logotyp, taki amfiteatr - nowoczesny, lekki i z bogatą ofertą. Chce się patrzeć na logo, w amfiteatrze będzie chciało się być... - dodaje Tomczak.


Otwarcie amfiteatru, który pomieścić ma ok. 3 tys. osób na trybunach zaplanowano na czerwiec tego roku.
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty