Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Blisko 150 wydarzeń: koncertów, spektakli, plenerów malarskich oraz pokazów sztuki ulicznej. Tegoroczna edycja Art Festiwal Stargard potrwa przez cały weekend. W programie przewidziano także udział artystów z Greifswaldu.
Jak podkreślają organizatorzy, w trakcie weekendu czeka mieszkańców i gości miejski eksperyment, gdzie zaciera się granica między twórcą a odbiorcą.

Joanna Tomczak, dyrektor Stargardzkiego Centrum Kultury jest przekonana, że weekend pod znakiem Art Festiwalu zapowiada się wyjątkowo. - Będą koncerty, performance, wystawy. To już ósma edycja, blisko pół tysiąca artystów. Rzeźbiarze, tancerze, performersi, fotograficy - wymienia Tomczak.

Maciej Dura-Pomarański z SCK zachęca, by zajrzeć do festiwalowych stref w parkach i na ulicach. - Przede wszystkim w strefie brzmienia, w strefie dialogu w Teatrze Letnim. Nie zapominajmy, że otworzy się strefa chillout dla rodziny. Przez wiele godzin będzie można zwiedzać stargardzką kolegiatę, słuchać niezwykłych dźwięków - zachęca Dura-Pomarański.

Sobotnie imprezy rozpocznie wczesnym rankiem szkocki dudziarz, który budząc mieszkańców otworzy tegoroczną edycję Art Festiwalu.
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty