Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
10 miliardów złotych - z takim długiem nowy zarząd Grupy Azoty zastał firmę, która w branży nawozowo-chemicznej należy do największych w Europie, a pod względem produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych jest drugą w Unii.
Jeszcze w 2015 roku miała 700 milionów złotych zysku. Po ośmiu latach musi walczyć o przetrwanie, mówił w Polskim Radio Lublin nowy prezes grupy, Adam Leszkiewicz.

- Zastaliśmy grupę w strasznym stanie... Spuścizna zostawiona przez poprzedników stawia pytanie o dalsze funkcjonowanie zakładów. Cała operacja ratowania polega na tym, że z jednej strony szukamy porozumienia z bankami, a z drugiej strony trzeba po porostu poprawiać biznes, czyli zwiększać przychody - sprzedawać i dostarczać do klienta towar, a także szukać synergii ze spółkami w całej grupie. To są wszystkie zadania na wczoraj... - podkreślił Leszkiewicz.

Jak mówił prezes Leszkiewicz, obecne kłopoty spotęgowane zostały brakiem niezbędnych już rok temu działań naprawczych, w tym rozmów z bankami. Obecnie stanowiska zarządcze w spółkach grupy obejmują fachowcy z dużym doświadczeniem w branży.

Między innymi od soboty, po odwołaniu poprzedniego zarządu Azotów Puławy, obowiązki prezesa powierzono tam Hubertowi Komoli, będącemu też członkiem zarządu Grupy Azoty. W każdej ze spółek nowy zarząd rozmawia też ze stroną społeczną o swej wizji przyszłości całej grupy. Wczoraj prezes Leszkiewicz rozmawiał ze związkami w Puławach, dziś w Tarnowie.
- To są wszystkie zadania na wczoraj... - podkreślił Leszkiewicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty