Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

PKO BP zamierza sprzedać zabytkową siedzibę banku przy alei Niepodległości. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
PKO BP zamierza sprzedać zabytkową siedzibę banku przy alei Niepodległości. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
PKO BP zamierza sprzedać zabytkową siedzibę banku przy alei Niepodległości w Szczecinie. Z nieoficjalnych informacji, do których dotarło Radio Szczecin wynika, że trwają negocjacje z potencjalnym nabywcą budynku.
Jak powiedziała nam Aneta Styrnik-Chaber z biura prasowego PKO BP w Warszawie, bank rozważa taką możliwość. Dodała też, że więcej szczegółów ujawni w ciągu miesiąca.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jednym z zainteresowanych kupnem zabytkowego obiektu jest właściciel Galerii Kaskada.

Szczecińska siedziba PKO BP to XIX-wieczny Pałac Ziemstwa Pomorskiego. Wybudowano go w latach 1893-1895 w stylu neobarokowym dla Towarzystwa Ziemstwa Pomorskiego. To organizacja założona w 1781 roku skupiająca bogatych właścicieli ziemskich z terenu Pomorza. W budynku miał swoją siedzibę Bank Hipoteczny Towarzystwa. Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty