Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

PUM sprzedaje budynek, mieszczący się przy ulicy Broniewskiego, bo od 13 lat stoi on pusty. Fot. wikipedia.pl/Alicja Młyńska
PUM sprzedaje budynek, mieszczący się przy ulicy Broniewskiego, bo od 13 lat stoi on pusty. Fot. wikipedia.pl/Alicja Młyńska
PUM sprzedaje budynek, mieszczący się przy ulicy Broniewskiego, bo od 13 lat stoi on pusty.
Od 2001 roku Pomorski Uniwersytet Medyczny korzysta z prosektorium w szpitalu na Pomorzanach i dla uczelni obiekt przy Broniewskiego jest bezużyteczny. Tylko generuje koszty, bo wciąż trzeba płacić za jego zabezpieczenie. Jest także noclegownią dla bezdomnych - mówi rzeczniczka PUM, Kinga Brandys.

- Niszczą ogrodzenie, przecinają płot, następuje nieustana dewastacja elewacji zewnętrznej. Wydajemy co roku mnóstwo pieniędzy, by zabezpieczyć ten teren - dodaje.

Brandys przyznaje, że kilka podmiotów było zainteresowanych kupnem, ale negocjacje nie przyniosły skutku. Potencjalnych kupców odstrasza fakt, że obiekt jest zabytkiem i nie można go zburzyć.

Budynek powstał w 1900 roku. Najpierw mieściła się tam kaplica, a od lat 60 XX wieku lekarze patolodzy przeprowadzali tam sekcje zwłok.

Już po tym jak PUM opuścił budynek, było kilka pomysłów na zagospodarowanie obiektu. Chodziło o wydzierżawienie zakładowi pogrzebowemu, oddanie kościołowi lub stworzenie ośrodka kultury.

Z tych planów nic nie wyszło i dlatego Pomorski Uniwersytet Medyczny wystawia budynek na sprzedaż. Nie zdradza jednak ceny, za jaką można kupić byłe prosektorium.
Od 2001 roku Pomorski Uniwersytet Medyczny korzysta z prosektorium w szpitalu na Pomorzanach i dla uczelni obiekt przy Broniewskiego jest bezużyteczny.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty