Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Małgorzata Kidawa-Błońska. źródło: https://twitter.com/M_K_Blonska/status/1235629473032278017/photo/1
Małgorzata Kidawa-Błońska. źródło: https://twitter.com/M_K_Blonska/status/1235629473032278017/photo/1
To na razie spekulacje, jedyne co widać to walki frakcyjne w Platformie Obywatelskiej - mówi politolog Marcin Palade. Tak komentuje nieoficjalne doniesienia o rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z wyścigu o fotel prezydencki.
Decyzję o tym, kto będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej, władze partii mają podać w piątek o godzinie 10:00. Do tego czasu wszystko jest w grze - komentuje politolog.

- To nie jest łatwa decyzja, bo pozostawienie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oznacza niemożność rozbudowy jej pozycji w sondażach, a z kolei postawienie na nowego kandydata, być może wzmocni pozycję w wyborach prezydenckich, ale to będzie też przyznanie się do tego, że pierwotne wskazanie, największej partii opozycyjnej, okazało się błędne - przekonuje Palade.

Według średniej sondażowej w maju, Małgorzata Kidawa-Błońska mogłaby liczyć na niespełna 6% poparcia, co pozwoliłoby jej zająć 5. miejsce w wyborach prezydenckich.
- To będzie też przyznanie się do tego, że pierwotne wskazanie największej partii opozycyjnej okazało się błędne - przekonuje Palade.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty