Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W tej kwestii mamy bardzo rygorystyczne normy - tak o produkcji, magazynowaniu i transporcie saletry amonowej mówił podczas konferencji prasowej prezes Grupy Azoty.
Przypomnijmy, że to właśnie ten surowiec eksplodował w ubiegłym miesiącu w Bejrucie.

Prezes Wojciech Wardacki zapewniał, że Grupa Azoty dba o bezpieczeństwo i przestrzega wyznaczonych norm dotyczących saletry amonowej. - W Polsce - też chciałbym to podkreślić i my to respektujemy - nie praktykuje się obrotu saletry amonowej luzem na żadnym etapie dystrybucji i sprzedaży. Rolnicy polscy mogą jedynie przewieźć ją w rozsiewaczach w celu wysiewu na polach.

- Niestety, jednak problemem jest z importowaną saletrą do Polski - dodał prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki. - Niepolscy producenci mają swobodę działania, której niestety instytucje kontrolne nie kontrolują. Mówiąc konkretnie do portu w Trójmieście płynie duży statek z saletrą luzem 10 tysięcy do 12 tysięcy ton. W Bejrucie 2 tysiące chyba było.

Po eksplozji saletry amonowej w Bejrucie zginęło blisko 200 osób.
Prezes Wojciech Wardacki zapewniał, że Grupa Azoty dba o bezpieczeństwo i przestrzega wyznaczonych norm dotyczących saletry amonowej. - W Polsce - też chciałbym to podkreślić i my to respektujemy - nie praktykuje się obrotu saletry amonowej luzem.
- Niestety, jednak problemem jest z importowaną saletrą do Polski - dodał prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty