Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Dwie osoby nie żyją po pożarze w szpitalu na Pomorzanach. Ogień pojawił się w budynku K, w którym mieści się Klinika Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych, a także poradnie i ośrodek dializ.
Bogna Bartkiewicz, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie poinformowała w komunikacie, że "Wstępne ustalenia wskazują, że najprawdopodobniej do pożaru doszło w wyniku zaprószenia ognia przez palącego papierosa pacjenta, którego zgon stwierdzono na miejscu. Pacjentowi przebywającemu w tej samej sali udzielono pomocy kardiologicznej, jego stan ustabilizował się. Niestety po kilku godzinach zmarł. To mężczyzna w bardzo podeszłym wieku, który od początku hospitalizacji był w stanie ciężkim".

Przed godz. 10 ewakuowani pacjenci kliniki (22 osoby) wrócili do swoich sal – są bezpieczni i w dobrym stanie. W akcji uczestniczyło siedem zastępów straży pożarnej.

- Do odwołania nieczynna jest Izba Przyjęć kliniki oraz Poradnia Nefrologiczna. Pacjenci, którzy w tym czasie zgłosili się już na umówione wizyty zostali przyjęci i zaopiekowani. Pozostałe wizyty są odwoływane - dodała Bogna Bartkiewicz.
- Przyczyny pożaru bada na miejscu policja. Wstępne podejrzenia mówią, że najprawdopodobniej doszło do zaprószenia ognia przy paleniu papierosa przez pacjenta - informowała w Wiadomościach o godzinie 9 Bogna Bartkiewicz, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
- Pierwsza osoba bezpośrednio w wyniku pożaru natomiast druga była w stanie bardzo ciężkim - była ewakuowana do Kliniki Kardiologii, później wróciła do nas i u nas dokonała żywota - powiedział prof. dr hab. nauk med. Kazimierz Ciechanowski, kierownik Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty