Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Zapowiedź zburzenia basenu, znajdującego się w Szczecińskim Domu Sportu, była jednym z tematów porannej "Kawiarenki Politycznej" Radia Szczecin. Informację w tej sprawie przekazał w piątek prezydent miasta Piotr Krzystek.
Radna Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Jacyna-Witt przypomniała, że obok nieczynnego basenu SDS nie działa obecnie także pływalnia Floating Areny. W jej ocenie, polityka Szczecina powinna pójść w kierunku budowy nowych basenów osiedlowych, a nie w stronę tworzenia gigantycznych tego typu obiektów.

- Od zawsze mówiłam, że Szczecin nie potrzebuje megalomańskiego mega-hiper aquaparku, tylko kilku niewielkich obiektów, takich jak w Gryfinie. To też pokazuje w tej chwili, że zostaniemy z jednym, mega wielkim megalomańskim aquaparkiem, zamiast przyjemności popływania i pokąpania się blisko domu. Pan prezydent nie potrafi zarządzać miastem, o czym mówię już od dawna - podkreśla Jacyna-Witt.

Zdaniem posła PSL Jarosława Rzepy ewentualne odbudowanie basenu Szczecińskiego Domu Sportu może nie być konieczne. W jego ocenie zamiast skupiać się na budowie kolejnych pływalni powinniśmy raczej pomyśleć o tworzeniu nowych miejsc parkingowych.

- Mi się wydaje, że to nasycenie jest wystarczające, żeby nie myśleć o tym, żeby odbudowywać. Szczecin potrzebuje miejsc parkingowych wobec tego, co się dziś dzieje - tanich, dostępnych i w centrum - przekonuje Rzepa.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku zawaliła się jedna ze ścian basenu SDS przy ulicy Unisławy w Szczecinie. Kiedy obiekt ten zostanie zburzony tego jeszcze nie wiadomo.
- Pan prezydent nie potrafi zarządzać miastem, o czym mówię już od dawna - podkreśla Jacyna-Witt.
- Szczecin potrzebuje miejsc parkingowych wobec tego, co się dziś dzieje - tanich, dostępnych i w centrum - przekonuje Rzepa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty