Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Piotr Piwowarczyk. Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Piotr Piwowarczyk. Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Podziemne miasto na wyspie Wolin jest nawiedzone - stwierdzili łowcy duchów, którzy przeprowadzili tam śledztwo. Wszystko na prośbę fortecznych pracowników, którzy codziennie są świadkami paranormalnych zjawisk.
Podziemne Miasto i Fort Gerharda w Świnoujściu to historyczne miejsca, w których ważyły się losy wielu ludzi. Dziś są chętnie odwiedzane, ale kryją mroczne tajemnice. O nich mówi Piotr Piwowarczyk.

- Ta energia pokazywała nam się na różne możliwe sposoby. Oczywiście ci, którzy tam długo pracują, do tych zjawisk są przyzwyczajeni. Chociaż są też takie osoby, jak np. Kasia - mówi Piwowarczyk.

- Po tych ostatnich sytuacjach już nigdy tam nie wejdę. Różne cienie, trzaskające drzwi, przestawiające się manekiny. Ciągłe uczucie jakby ktoś za mną szedł - mówi Kasia, która pracuje w Podziemnym Mieście i Forcie Gerharda.

Obecność duchów oficjalnie potwierdziła Zachodniopomorska Grupa Łowców Duchów. - Przemówienia na ghost tubie, gdzie się wcześniej pytałem byt o imię i padło Grzesiek. Dają tam o sobie znać.

Opiekunowie obiektów zapewniają, że miejscowe duchy nie są szkodliwe i nie zaczepiają zwiedzających.
Relacja Joanny Maraszek

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty