Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zdjęcia Robert Stachnik. Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Jeden odnawiał kościół, drugi opiekował się największym duszpasterstwem akademickim w Szczecinie, obaj posługiwali w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Teraz odchodzą. Proboszcz parafii do Poznania, a duszpasterz akademicki do Mińska, na Białoruś.
W niedzielę na Mszy Świętej parafianie podziękowali im za służbę.

Ks. proboszcz Jarosław Staszewski cieszy się z remontu wnętrza świątyni, ale kładzie nacisk także na inną kluczową sprawę.

- Posługa wiernym, a więc sakramenty. Przede wszystkim sakrament pokuty i pojednania, a więc wierność codziennemu dyżurowi w konfesjonale wieczystym - mówi ks. Staszewski.

Ks. Andrzej Łysy z kolei wraca na Białoruś, do Mińska. Zabiera ze sobą piękne doświadczenia.

- Znowu poczułem co to znaczy być księdzem. To jest właśnie doświadczenie relacji z ludźmi, życia tym czym ludzie żyją. W tym wszystkim widzenie tej bożej perspektywy - podkreśla ks. Łysy.

Jak zapamiętają go studenci?

- Kazania i rozmowy na różnych wyjazdach, na kajakach, na nartach oraz pieszych wędrówkach. - Zawsze znajduje czas, chociażby nawet pięć minut, żeby porozmawiać. - Jedno najsłynniejszych zdań, które zapamiętam to "Ja nie muszę, ja chcę, ja mogę iść za Chrystusem" - mówili studenci.

Oficjalne pożegnanie księży odbyło się w niedzielę na Mszy Świętej w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Rozmowa z odchodzącymi kapłanami w audycji katolickiej "Religia na fali".
Relacja Piotra Kołodziejskiego
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty