Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Samorząd Świnoujścia wciąż czeka na dostawę węgla w tańszej cenie. To nie oznacza, że dostępu do opału w mieście nie ma wcale. Surowiec na mieszkańców czeka na placu składowym. Sprawdziliśmy, w jakiej cenie.
Patrząc na plac składowy portu handlowego, ale i miejscowej firmy, która zajmuje się jego sprzedażą, można powiedzieć, że Świnoujście węglem stoi.

- Jest węgiel i luzem leży na placu. Każdy może zobaczyć, jak wygląda. Kaloryczny, pełnowartościowy, z atestem i pełną dokumentacją - mówi właścicielka składu węglowego.

Cena do okazyjnych nie należy, bo za tonę zapłacimy 3 tys. 470 zł, ale towar i tak cieszy się zainteresowaniem wyspiarzy.

- Przychodzą, pytają się. Ci, którym potrzeba, kupują. Podejrzewam, że każdy będzie kupował na przetrwanie. Ludzie narzekają przy płaceniu, bo wszystko jest coraz droższe - dodaje.

Tańszy surowiec dostępny ma być jeszcze w tym tygodniu - podaje Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia. - Myślę, że w ciągu najbliższych dni będzie dostępny dla mieszkańców.

Tona węgla od miasta ma kosztować 2 tys. za tonę.
Relacja Joanny Maraszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty