Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Konkurs "Wolin z rybą na talerzu" rozstrzygnięty. Swoją wiedzę o rybach sprawdzili uczniowie ze szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego.
Do ścisłego finału zakwalifikowało się 70 osób. Rozgrywka podzielona została na dwa osobne poziomy: część teoretyczną i praktyczną. Reprezentanci szkół walczyli w 3-osobowych drużynach.

- Ciężko było. - Największy problem miałem z morfologią sandacza. - Niektóre pytania były podchwytliwe, a niektóre łatwe na przykład ułożenie puzzli na czas i odgadnięcie, jaka ryba się na nich znajduje - mówili uczniowie.

- Dzieci dużo, nauczycieli dużo, wszyscy zadowoleni - zaznaczył Jacek Kowalczyk, prezes Wolińskiego Stowarzyszenia Rybaków. - To już kolejny finał konkursu "Wolin z rybą na talerzu" w szkołach. Myślę, że były emocje. Pytania ciężkie, także naprawdę wygrali najlepsi - dodał Kowalczyk.

W młodszych klasach zwyciężyła szkoła z Troszyna, a w starszych uczniowie z Dziwnowa.

Finał konkursu, którego organizatorem jest Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków, odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie.
Relacja Krzysztofa Cichockiego [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty