Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Wojsko wystawia się na targach w Gryfinie. Wszystko po to, aby zachęcić do służby. Ci, którzy odwiedzą hale przy LO1 zobaczyć mogą m.in. transportery opancerzone Rosomak, zdalnie sterowane roboty saperskie Expert czy też przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Piorun. To właśnie Piorun wzbudza wielkie zainteresowanie, po tym jak zrobił furorę na Ukrainie - mówi sierżant Marcin Chyła z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie.
My naprawdę szkolimy strzelców przeciwlotników w okresie czterech tygodni, ale tak naprawdę jeżeli z samego manualnego wykonania, to jestem w stanie nauczyć Pana w ciągu np. niecałą godzinę. - Duży jest odrzut? Nie, odrzutu nie ma - mówi Chyła.

Młodzież, która odwiedziła I Wojskowe Targi Służby i Pracy w Gryfinie była pod wrażeniem.

- Fajnie to zorganizowane, bo można sobie obejrzeć wszystko praktycznie. Najbardziej nas zainteresowało rozkładanie karabinu, jak się nie zna, to fajnie to zobaczyć. Wiążę swoją przyszłość z mundurem, bo to naprawdę bardzo fajnie wygląda i utwierdziło mnie w to, że chcę pójść do wojska - mówią odwiedzający.

Stoiska i pokazy w czasie targów w Gryfinie zaplanowano w piątek i sobotę od godziny 9 do 18.
To właśnie Piorun wzbudza wielkie zainteresowanie, po tym jak zrobił furorę na Ukrainie - mówi sierżant Marcin Chyła z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie.
Młodzież, która odwiedziła I Wojskowe Targi Służby i Pracy w Gryfinie była pod wrażeniem.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty