Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Nie składałem próśb ani nie wydałem polecenia służbowego do pracowników Urzędu o informacje nt. zaległości radnych - mówił podczas kolejnej rozprawy sądowej w sprawie tzw. "afery śmieciowej" burmistrz Goleniowa - Robert Krupowicz.
Odpowiada on za przekroczenia uprawnień względem pięciu radnych, którzy zalegają z opłatami za wywóz i zagospodarowanie śmieci. Chodzi o udostępnienie danych personalnych i kwot zadłużonych na jednej z sesji Rady Miasta. W środę sąd przesłuchał kolejnych dwóch świadków - byłego skarbnika Gminy Goleniów i podinspektora ds. opłaty zagospodarowania odpadami komunalnymi.

Wyjaśnienia złożył też Burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz, który jak mówi, krótko po przyjściu do pracy otrzymał w sekretariacie dane o zadłużonych, o które wcześniej nie prosił. Szczegółów o tym od kogo je dostał - nie pamięta, a ujawnił informacje w interesie społecznym.

- Wychodzę z założenia, że wszyscy, także osoby publiczne, są równi wobec prawa - mówił Krupowicz.

Sąd postanowił o przesłuchaniu kolejnych dwóch świadków pracujących w Urzędzie Miasta w Goleniowie. Kolejna rozprawa 26 kwietnia - mówi sędzia Michał Krzywulski.

- Sąd chce być konsekwentny. Ponieważ dzisiaj również przesłuchiwaliśmy świadków na tę okoliczność o której mówimy, to w takim układzie nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy dopełnili w tym zakresie postępowania dowodowego i te okoliczności spróbowali chociaż wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość - mówi sędzia Krzywulski.

Za ujawnienie tajemnicy skarbowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Wyjaśnienia złożył też Burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz, który jak mówi, krótko po przyjściu do pracy otrzymał w sekretariacie dane o zadłużonych, o które wcześniej nie prosił.
Sąd postanowił o przesłuchaniu kolejnych dwóch świadków pracujących w Urzędzie Miasta w Goleniowie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty