Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Takiej inwestycji w historii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego jeszcze nie było. Ponad 800 milionów złotych zostanie przeznaczone na wybudowanie kompleksu budynków przy ulicy Unii Lubelskiej.
Mają być one przeznaczone zarówno na potrzeby szpitala, jak i pełnić funkcje dydaktyczne. Ta inwestycja zmieni rzeczywistość leczenia pacjentów nie tylko w Szczecinie, ale także w tej części Polski i Europy - mówi prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM.

- Jestem absolutnie przekonany, że zespoły naukow0- badawcze naszej uczelni, zespoły dydaktyczne i lekarze profesjonaliści medyczni, mając do dyspozycji tak wspaniałe, ultra nowoczesne warunki, zapewnią nie tylko kształcenie nowych kadr, nie tylko jeszcze lepsze warunki do pracy naukowo-badawczej, z której już dzisiaj jesteśmy bardzo dumni i usatysfakcjonowani, ale przede wszystkim poprawią opiekę nad człowiekiem chorym, nad pacjentem - mówi Machaliński.

Pomorski Uniwersytet Medyczny jest już docenianą w Polsce i zagranicą uczelnią, a po zakończeniu tej budowy wejdzie na jeszcze wyższy poziom - mówi poseł Czesław Hoc, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia.

- Ostatnio dziewięciu profesorów naszej uczelni zostało mianowanych przez Uniwersytet w Stanfordzie w Kalifornii, jako najbardziej wpływowi ludzie nauki medycznej. To jest naprawdę wielki zaszczyt i satysfakcja. Jednocześnie nasz Pomorski Uniwersytet Medyczny jest pierwszy w kraju w rankingu, jeśli chodzi o efektywność naukową, a trzeci, jeśli chodzi o publikacje - mówi Hoc.

Cała inwestycja ma zakończyć się w drugim kwartale 2026 roku.
Ta inwestycja zmieni rzeczywistość leczenia pacjentów nie tylko w Szczecinie, ale także w tej części Polski i Europy - mówi prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM.
Pomorski Uniwersytet Medyczny jest już docenianą w Polsce i zagranicą uczelnią, a po zakończeniu tej budowy wejdzie na jeszcze wyższy poziom - mówi poseł Czesław Hoc, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty