Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
https://moremadam.pl/
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
argum.eu

Specjaliści ze szpitala MSWiA w Szczecinie wykorzystują telemedycynę do pomocy pacjentom w kryzysie psychicznym. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Specjaliści ze szpitala MSWiA w Szczecinie wykorzystują telemedycynę do pomocy pacjentom w kryzysie psychicznym. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Projekt wystartował, zainteresowanie jest spore, ale są jeszcze wolne miejsca. Specjaliści ze szpitala MSWiA w Szczecinie wykorzystują telemedycynę do pomocy pacjentom w kryzysie psychicznym.
Placówka, jako jedyna w województwie, otrzymała pieniądze na realizację pilotażowego projektu. To 3 mln złotych.

Z pomocy skorzysta prawie dwa tysiące pacjentów, każdy będzie miał zagwarantowane cztery wideokonsultacje, pacjenci otrzymają urządzenia, które pozwolą połączyć się z lekarzami - mówi Luiza Reddig, psychiatra i zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala MSWiA w Szczecinie. - Mamy możliwość pomocy pacjentom w zakresie zdrowia psychicznego, jeżeli chodzi o zaburzenia depresyjne, ale również zaburzenia lękowe. To będzie możliwość bliskiego kontaktu w dowolnych godzinach.

2,5 mln złotych pochodzi z funduszy norweskich, a blisko pół miliona z ministerstwa zdrowia. By zapisać się do programu należy kontaktować się z placówką.
Z pomocy skorzysta prawie dwa tysiące pacjentów, każdy będzie miał zagwarantowane cztery wideokonsultacje, pacjenci otrzymają urządzenia, które pozwolą połączyć się z lekarzami - mówi Luiza Reddig, psychiatra i zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala MSWiA w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty