Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Rozpoczęły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Polacy głosują po raz piąty i wybierają 53 europosłów spośród około tysiąca kandydatów.
W sumie w Parlamencie Europejskim zasiądzie 720 europosłów z 27 państw Unii Europejskiej.

Lokale wyborcze będą otwarte do 21.00.

Prawo głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego ma prawie 29 milionów Polek i Polaków.

Przed udaniem się do lokalu wyborczego, aby zagłosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego należy zabrać ze sobą dokument tożsamości - przypomina pełnomocnik do spraw wyborów miasta Szczecin Rafał Miszczuk.

Może to być dowód osobisty, prawo jazdy, paszport lub jakikolwiek inny dokument ze zdjęciem, który pozwoli komisji zidentyfikować nas z osobą, która jest wpisana w spisie wyborców. Osoby, które pobrały zaświadczenie o prawie do głosowania też muszą wziąć je do komisji wyborczej, aby oddać zaświadczenie komisji i wziąć kartę do głosowania - mówi Miszczuk.

Trwa cisza wyborcza przed wyborami. Zakończy się o godzinie 21 w niedzielę. Czego nie można robić w tym czasie? - Na pewno nie możemy prowadzić działań agitacyjnych, nie możemy nakłaniać nikogo na głosowanie na kandydatów, nie możemy wieszać plakatów ani zdejmować plakatów, ani też np. poruszać się samochodami, które są oklejone w plakatach kandydatów - tłumaczy Rafał Miszczuk.

Za złamanie ciszy wyborczej grozi grzywna nawet do miliona złotych.

Wybory do europarlamentu w niedzielę - lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21.
Przed udaniem się do lokalu wyborczego, aby zagłosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego należy zabrać ze sobą dokument tożsamości - przypomina pełnomocnik do spraw wyborów miasta Szczecin Rafał Miszczuk.
Trwa cisza wyborcza przed wyborami. Zakończy się o godzinie 21 w niedzielę. Czego nie można robić w tym czasie? - tłumaczy Rafał Miszczuk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty