Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Centralne Biuro Antykorupcyjne. Fot. CBA
Centralne Biuro Antykorupcyjne. Fot. CBA
Z korupcją nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego - pisze w oświadczeniu Maciej Sawicki. Prezes Kanału Sportowego zabiera głos po zatrzymaniu przez CBA. Oświadczenie tej sprawie zamieścił na Twitterze.
Przypomnijmy, Maciej Sawicki jest prezesem Kanału Sportowego, a wcześniej był sekretarzem generalnym Polskiego Związku Piłki Nożnej. Został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne razem z trzema innymi osobami. Przesłuchano go w Prokuraturze Krajowej w Szczecinie. Nie trafił do aresztu, podstawiono mu jednak zarzut działania na szkodę PZPN w kwocie ponad miliona złotych.

"Jedyne, co zrobiłem, to w ramach pełnionej przeze mnie funkcji podpisałem kontrakt, dzięki któremu związek zarobił duże pieniądze i wyłączenie to wynika z materiału dowodowego. Kontrakt, podobnie jak każdą inną umowę, parafowałem jako osoba do tego wyznaczona przez zarząd. Spokojnie czekam na zakończenie tej sprawy" - pisze w oświadczeniu.

Razem z Maciejem Sawickim zatrzymano członka zarządu PZPN Jakuba T., a także Iwonę T. oraz Gabriela M., osoby, które pełniły rolę udziałowców oraz prezesów spółki współpracującej z PZPN. Wszystkim grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty związane są z wyprowadzeniem środków pieniężnych z PZPN poprzez zawarcie fikcyjnego porozumienia, które miało uzasadniać wypłatę prowizji od umowy sponsorskiej na rzecz spółki Osttair. W wyniku działania podejrzanych, doszło do niezasadnej wypłaty przez Polski Związek Piłki Nożnej na rzecz Osttair sp. z o.o. łącznie kwoty ponad miliona złotych.
Relacja Joanny Gralki

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty