Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Miał trudny 2022 rok. Pożegnał brata oraz matkę. Jak sam mówi: "straciłem dwie osoby, przy których mogłem być małym Maćkiem". Maciej Linke gościł w studiu S-1 Radia Szczecin. To kolejny odcinek cyklu "Halo Stadion: Studio".
Linke to multimedalista sportów walki. W 1999 roku razem ze swoim bratem Mariuszem, Piotrem Bagińskim oraz Robertem Siedziako założył Berserker's Team Szczecin.

- Był to bardzo beztroski czas. Chyba jeden, jedyny raz w życiu na luźno podchodziłem wówczas do sportu - wspomina Linke.

Jednego roku 42-latek pożegnał brata oraz matkę. Jak podkreśla, trudno było mu się pozbierać po tak dużej stracie.

- Na pewno bardzo dużo ludzi do mnie dzwoniło. Dostałem wiele kondolencji. O ile fajne są takie z serca napisane słowa, to część z nich otrzymywałem na zasadzie "świątecznych gifów" - dodaje Linke.

Były zawodnik między innymi jiu-jitsu nadal trenuje adeptów sportów walki. Tam również nie brakuje trudnych historii - opowiada dalej.

- Mam zawodnika, którego przysłał tata, bo w ogóle sobie nie radził w społeczeństwie. Teraz jest członkiem klubu, opowiada żarty, schudł, gimnastycznie jest rozwinięty. Chciałbym wychować mistrza świata, który by przerósł moje osiągnięcia, ale ja czasami się wzruszam nawet porażkami - przyznaje szczecinianin.

Maciej Linke rozwija swoją karierę stand-upera. W sieci można znaleźć jego nowy program pod tytułem "Łamignat". Partnerem wydania "Halo Stadion: Studio" jest KIA Polmotor.
Fot. Jakub Niwa
Fot. Jakub Niwa

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty